05
May

Dekoratif Beton uygulaması mevcut betonun yüzeyinde istenilen tasarımı oluşturmak, dekoratif logo veya şekiller çizmek ile tarif edilebilir.

Dekoratif Beton, yapıların dış mekanları için özel tasarlanmış dekoratif zemin tasarlama sistemine verilen isimdir.

Mevcut yüzey eski veya yeni beton fark etmeksizin uygulanabilir. Bu tasarım uygulaması beton cutting yöntemiyle başlanır.

Beton yüzeyine uygun, betona emprenye olabilen ve beton rengini değiştiren beton kimyasalları ile dekoratif yüzey elde edilir.

Dekoratif beton tasarımı uygulaması ilk olarak Türkiye’de profesyonel ekipleri ile firmamız tarafından uygulanmaktadır.

Granülometrik, fiber katkılı hazır karışım beton, uygulanacak alana itina ile dökülür. Colour Hardener ile yüzey perdahlanarak renklendirilir ve özel kalıplar ile yüzeye baskı yapılarak, yüzlerce güzel görünümlerden biri elde edilir.

Dekoratif amaçlar için yapılan dokulandırma işlemine özel kalıplar yüksek kaliteli bir poliüretan malzemeden seçilir. Bu malzemeler yüzlerce doku çeşidiyle uzun yıllardır üretilmektedir.

Sayısız alternatife sahip olan dokulandırma kalıp çeşitleri de bulunmaktadır

Bu uygulama özellikle bahçe düzenlemeleri, parklar, havuz kenarları, kent rekreasyon alanları, çevre düzenlemeleri, yollar, marina ile rıhtımlar, alışveriş merkezleri, otoparklar ve akaryakıt istasyonlarında kullanılır

Tüm alışveriş merkezleri, ofisler, showroomlar, görsel bir alan yaratmak isteyen ve firma logolarını zemininde görmek isteyen müşterilerimiz için ilk defa Türkiye’de  uyguluyoruz.Tags: , , ,