• Beton tamiri için +90532 385 60 05
  • Info@betontamiri.com
05
May

Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan yüzey kaplama ürünüdür. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır.

Kullanışlı epoksileri kaplamaları gerek zaman içerisinde yıpranmadan gerek kullanıcı hatasından gerekse uygulamada yapılan hatalar sebebi ile kalkarak hem kötü bir görüntüye hem de çalışmayı zorlaştıracak hale dönüşebilir.

Böyle bir durumda en kalıcı çözüm, bozuk epoksiyi kaplamayı betondan tamamen kazıyarak temiz beton yüzeye yeni bir uygulama yapmaktır.

Epoksi Kaldırma İşlemi Özenle yaptırılan ve ilk yapıldığında göz alıcı bir güzelliğe sahiptir.

Bu tür alanlarda farklı bir kaplama yapmak için bu yıpranmış kaplama türlerini zeminden kazımak gerekir.

PCD elmas bıçaklar epoksileri öncesi yüzey hazırlığı ve epoksi ya da kaplama kaldırma ve kazıma için tasarlanmıştır.

Bunun için zamandan tasarruf sağlayan ve beton zemine zarar vermeden profesyonel beton silimi makineleri ve özel kazıyıcı elmaslar ile mevcut zeminde bulunan yıpranmış epoksiler tamamen traşlanır ve

Bu işlem sonunda istenilen kaplama türü için zemin hazırlığı yapılır.

 

Epoksi Kaplama, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez.

Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri çok yüksektir.

Epoksi kaldırma ve kaplama gibi dekoratif beton tasarımları alanında, konusunda deneyimli personeller ve yapı kimyasalları firmaları ile çözüm ortağı olarak çalışmaktadır.Tags: , , ,