05
May

Granit çok sert olmasından dolayı mermer yüzeylerde ki gibi kolayca Temizlenme, silim, parlatma işlemi yapılamamaktadır.

Granit Silimi Uygulaması doğal taşlar grubundaki taşların en sert yapıya sahip olanıdır.

Bunun için insan Trafiğinin en yoğun olduğu mekanlarda, motel, hastane, otel, Avm, market, belediyeler, Sinema, tiyatro, lobi gibi yaşam alanlarında en çok tercih edilen bir zemin kaplama malzeme olmaktadır.

Granit Silim işlemi sırasında ortaya çıkan pis suyu aynı zamanlı olarak yüksek vakum kapasiteli makineleri ile pis su haznesinde toplayarak size pırıl pırıl tertemiz bir zemin teslim ediyoruz.

UYGULAMALARIMIZ : Granit silim, granit temizleme,kimyasal temizlik, kimyasal koruma, honlama, fırçalama(patinato)parlatma ve cilalama, dolgu uygulama,çekiçleme vb uygulamalarını yapmaktayız

HONLAMA: Mermer, granit, traverten vb.. doğaltaş yüzeylerin belli başlı aşındırıcılarla ne çok parlak, ne de  mat değil yarı mat hale getirilmesine denir. İyi bir honlanmış yüzey saten dokusunu andırır.

CİLALAMA: Mermer, granit, traverten vb.. doğaltaş yüzeyinin belli başlı aşındırıcı gruplar ile ışığı yansıtacak kadar mükemmel pürüzsüz bir yüzeye ulaştırılmasına parlatma cilalama denir.

FIRÇALAMA: Mermer, gramit, traverten yüzeyinin özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına Fırçalama ya da Patinato denir.

DOLGU UYGULAMA: Mermer, grait, traverten vb.. doğaltaşların bünyesinde doğal olarak bulunan boşlukların veya gözeneklerin özel çimento veya kimyasal maddeler ile doldurulmasına  denir.

ÇEKİÇLEME (Bush Hammer): Her türlü doğaltaş yüzeylere, ucunda konik-kare elmas çıkıntılar ile yapılan ve taşların yüzeyinde oluşan gözeneklerin farklı ve kaymaz bir yüzey elde etme işlemine denir.

Teknik restorasyon deneyimli, teknik alt yapıya sahip kadrosu ve geniş makine parkuru ile granit silim işlemlerin de sizlere sınırsız çözümler sunmaktadır.Tags: , , ,