05
May

Zamanla matlaşmış,kirlenmiş, çizilmiz ve yüzeyi yıpranmış mermer yüzeyin yeniden belirli abrasivler ve makinalar kullanılarak parlatma işlemine mermer silimi denir.

Mermer günümüzde yapıların vazgeçilmez dekorasyon ve kaplama maddesidir. Renkleri, kendine özgü deseni göz alıcı bir parlaklıkta sunulduğunda oldukça zengin gösteren göz alıcı bir dekorasyon unsurudur.

Mermer, çok güzel olmasına karşın oldukça narin bir taştır. Asit veya yıpratıcı temizlik malzemeleri ile çok çabuk hasar görebilir veya parlaklığını yitirebilir.

Özel silim makinaları ile uygulanacak mekanik silim ve ardından kullanılacak özel kimyasallarla mermer ve mozaik kaplamalarınız ilk günkü parlaklığına ve göz alıcılığına kavuşacaktır.

UYGULAMALARIMIZ : Mermer silim,mermer temizleme,kimyasal temizlik, kimyasal koruma, honlama, fırçalama(patinato)parlatma ve cilalama, dolgu uygulama,çekiçleme vb uygulamalarını yapmaktayız

HONLAMA: Mermer, granit, traverten vb.. doğaltaş yüzeylerin belli başlı aşındırıcılarla ne çok parlak, ne de  mat değil yarı mat hale getirilmesine denir. İyi bir honlanmış yüzey saten dokusunu andırır.

CİLALAMA: Mermer, granit, traverten vb.. doğaltaş yüzeyinin belli başlı aşındırıcı gruplar ile ışığı yansıtacak kadar mükemmel pürüzsüz bir yüzeye ulaştırılmasına parlatma cilalama denir.

FIRÇALAMA: Mermer, gramit, traverten yüzeyinin özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına Fırçalama ya da Patinato denir.

DOLGU UYGULAMA: Mermer, grait, traverten vb.. doğaltaşların bünyesinde doğal olarak bulunan boşlukların veya gözeneklerin özel çimento veya kimyasal maddeler ile doldurulmasına  denir.

ÇEKİÇLEME (Bush Hammer): Her türlü doğaltaş yüzeylere, ucunda konik-kare elmas çıkıntılar ile yapılan ve taşların yüzeyinde oluşan gözeneklerin farklı ve kaymaz bir yüzey elde etme işlemine denir.

Mermer yüzeylerde yaşanan sorunları firmamız bildiği için mermer silimi, mermer cilalama, mermer temizleme, mermer koruma ve restorasyon uygulamalarını yapmaktadır.Tags: , , ,